" JARNÍ SVOD LOVECKÝCH PLEMEN 17.4.2005 Ústí nad Labem - OMS Trmice "


Jako každý rok, tak i letos se v Trmicích sešla pěkná „smečka“ dorostenců různých plemen a bylo se na co dívat.(Karelský medvědí pes, Gordonsetr, Flat Coated retriever, Labrador retriever, Německý lovecký teriér, Německý krátkosrstý ohař, jezevčíci standardní hladkosrstý, hrubosrstý a dlouhosrstý, Bavorský barvář a další)

Začátek byl v 9.00 hodin ráno pro veřejnost, ale jak je zvykem, parta pořádající tuto akci se sešla již s předstihem v kanceláři OMS Trmice u pana Jana Broukala, který tuto akci celou zajišťuje. Jako zapisovatelka přijela vypomoct Ing. Katka Kauerová, majitelka ARNY Princes Beatrix - vítěze pracovního poháru KCHJ za jezevčíky hrubosrsté králičí pro rok 2003.

Omladinu posuzoval, jako již tradičně, MVDr. Jaroslav Švec a někdy to nebylo opravdu jednoduché, jak říkal pan Houda..některým pejskům chyběla „ringdrezůra“ a postavit psíka, aspoň na všechny „4“ a vydržet pár vteřin v klidu bylo někdy nad úsilí majitele. Pro některé z nich to byla jejich první „velká“ zkušenost mezi tolika pejsky. Nicméně tu byli i tací, kteří měli své pejsky vzorně připravené a bylo se opravdu na co koukat :-)

Věřím, že to nebylo mé poslední setkání se členy pobočky OMS Trmice a přáteli lovecké kynologie (vzhledem k mému časovému vytížení) a že se uvidíme na jarních zkouškách, které OMS pořádá 14.5. v Lučním Chvojně – jako loňský rok :-)

-ŠafKa-


Evening Star Bonny Dux - plemeno       Flat coated retriever Argo od Habrovického rybníka (maj:Mgr.Jana Prokšová) - Německý krátkosrstý ohař Abutch od Habrovického rybníka (maj. Michal Tester) - Německý krátkosrstý ohař Aida od Semenačky  - Gordonsetr Aron z Lipových dolin – jezevčík stand.hrubosrstý maj. Jan Vrňák Gina z Chotuckých alejí – jezevčík st.dl. Gina z Chotuckých alejí – jezevčík st.dl. Henry z Břežanských strání – Německý lovecký teriér maj. P.Veselý Native Kingdom Tankaram maj. Jana Janěvová -   labrador retriever Alaska z Chmelového dvora – Flat coated retriever Alaska z Chmelového dvora – Flat coated retriever nástup nástup, vpravo – Karelský medvědí pes Rozhodčí – JUDr. Miroslav Machala se svou stafordkou, Ing. Stanislav Houda a MVDr. Jaroslav Švec se svým  vnukem Candy Beloved Miadroza – jezevčík st.hladk. maj. P. Opravil Candy Beloved Miadroza – jezevčík st.hladk. maj. P. Opravil Axis Hormony Line – labrador retriever –maj. P.Javorčák JUDr.M. Machala a MVDr.J.Švec kontrola chrupu (Abutch od Habrovického rybníka a MVDr.J.Švec) Ing. Katka Kauerová, p.Jan Broukal za OMS Trmice a Ing. Stanislav Houda Esprit - Na vše dohlížím :-)

zpět