Přátelé

Inzerce Golden retriever24.2.2005
U našich přátel už se „rodilo“ - bassetí holčička je na světě :-)
V chovatelské stanici bassethoundů „z Podhůry“ se včera odpoledne narodila jedna fenka.
Více na http://www.zpodhury.com


9.2.2005
To, jak tráví dlouhé zimní večery ježíci Walda a Fredík u Staňků na chalupě, jim můžeme jen závidět :-)
...aneb jak vypadá "školka" pro norníky :-)

Nástup borců


Kontrola zařízení


Těžko na cvičišti...


Oči ve tmě


U cíle

...a ještě pár foteček ze života...

Honem ke kamnům


Tady Fred halooo


8.2.2005
     Sníh, sníh, snížek....
Evasion Miss Polonia

Chanel Winnie z Ostrožských jezer+ Miss

Chanel + Miss

Chanel + Miss

Miss

Tak nějak vypadá zima objektivem Lucyny Pasierbek z Polska :-)

3.11.2004
     "Podzim"
Ewald a Forest Fred Trias Duo

Ewald a Forest Fred Trias Duo
Staňkovic ježíci :-)

07.10.2004
     "Malý velký pes"

Jorkšír Valentýnek je opravdu pes s velkým P. Ač je to drobeček, co nemá zdaleka 2 kila, dokonale ovládá svou lidskou smečku. Je to dokonalý příklad toho, jak to vypadá, když doma vládne pes :-) Jeho majitelé, manželé Pídovi, mají holky dospělé a tak na rozmazlování kromě vnoučat, která jsou daleko, mají pejska. Každé ráno okolo páté hodiny obchází paní Pídová náš dům a nejen ten, stihnou projít pomalu celou čtvrť, protože Valentýnek je osobnost a šéf, tudíž i určuje trasu a dobu venčení. Každé ráno tak můžete vidět paničku "plápolající" za Valdou, ať prší, nebo je sníh, jak si to štrádují cestou necestou a venčení není zdaleka "rychlou záležitostí".
A to nejsou jen ranní procházky, ale i odpolední a večerní. Je komické, jak si takový malý pejsek získal post šéfa, který ovládá celou rodinu. Je to o výchově a o prioritách a v tomto případě to páníčkům pejska nijak nevadí. Soužití mají "podle jejich pohledu" ideální a tak je to v "pořádku". Co na tom, že kalhoty položené přes křeslo, čerstvě vyžehlené zrovna poslouží jako ideální místo k rozhledu...panička si může přeci do práce vzít zcela jiné, beztak jich má plnou skříň... A běda, kdyby se jí zachtělo právě těch, na kterých leží Valentýn.
Já osobně si myslím, že je to malý diktátor a že u nás by brzo pochopil, že šéfování tu má na starost někdo zcela jiný, ale u Pídů to takto vyhovuje všem a to je důležité. Přijali až ta další místa ve smečce a šéfem je tu Valentýnek.
Naštěstí to není nijak agresivní pejsek, společnost má rád - obzvláště společnost našich "holčiček" (Píty ho vůbec nezajímá) a tak jeho šéfování nikomu nijak neubližuje.
07.10.2004
     MIMINA JEŽÍKŮ V DRSNÉM KOŽÍŠKU

Dne 18.9.2004 se v chovatelské stanici Kalokagathia Fai narodila 4 štěňátka hrubosrstých jezevčíků. Všichni se mají čile k světu a už ho začínají i okukovat :-)
Všechna štěňátka už jsou zadána a jejich budoucí majitelé čekají jen na den „D“, kdy budou mít toho svého „ježíka“ doma.

Představuji Vám vrh „H“ Kalokagathia Fai

Otec: ICh.ZNAJOMY WLADZI Zanzara, norování a BZ I.c.
Matka: ICh.Kalokagathia PHOEBE, ZV,BZ,LZ I.c., ZN 84 bodů

Pejsci - HADJI HOOD a HUTCH HOTSHOT


Fenky - Haikiki Hoebe a Holly Hi
22.9.2004
     NANCI DLUGIE CUDO ( 6 měsíců ) jezevčík dlouhosrstý trp.-kr.
fotky poslal kamarád Darius Karasek z Polska


Nanci a Maiwald´s Marcella

26.8.2004
     Včera jsem otevřela poštu a jaké bylo překvapení :-)
Krásné letní pohodové fotky našich psích kamarádů Ewalda a Foresta Freda Trias Duo od Rendy a Peťuly "Staňkovic".
Fred - "Modeling, to je moje"


Oblíbené místo smečky Staňkovic :-))


...Kluci s holkama...

Ewald a Fred
Frede, tvař se důležitě...


Kluci - portrét


Ferdo, dej si, doma nerostou... :-)


Tos neviděl udřenýho jezevčíka??


Válet se, to je dřina...


Vítězem letošní dovolené se stává Forest Fred :-)
"výstavní postoj???"


3.6.2004
     ČARODĚJNICE KARLÍNSKÉ A "Kačenka"

....tím nemám na mysli naši Kačenku, ale trpasličí jezevčici Katrin od Vévody Huberta, která patří dvěma "dámám" z Karlína. Daniela a Regina jsou šťastné majitelky této malé slečny z rodu jezevčíků :-) a musím říct, že si žije opravdu na vysoké noze :-) (že by kuří?) Nevím, jak je to u nich doma, zda mají chýši plnou všeho toho, co správné čarodějnice mívají, ale rozhodně v ní mají peřiny a tam se Kačce opravu líbí.
Katrin od Vévody Huberta
Katrin od Vévody Huberta Dorea a Katrin od Vévody Huberta

A Kačenka nejen že spí v peřinách, jezdí si na procházky do lesíka v košíku na kole, ale dokonce jí i její majitelky dopřávají ten luxus, že si chodí na zkoušky z norovaní jen pro radost :-) Co na tom, že už je má na plný počet bodů, když ji to tak moooc baví :-))
Budeme se těšit na další setkání s karlínskými Čarodějnicemi a Kačenkou :-)) nejspíše to bude zase někde na nějaké jezevčické akci, jak jinak :-)) a že by zase na norování??? :-))
Katrin od Vévody Huberta Esprit, Katrin a lišák

Všechny fotografie pořízené z norování v Hrusicích dodaly majitelky "Kačenky" čímž jim děkujeme!


28.5.2004
     Představuji Vám naše dva kamarády - jezevčí kluky Ewalda Trias Duo a Foresta Freda Trias Duo v majetku Rendy a Petry Staňkových z Prahy.

"Frede, seď v klidu, fotíme se :-)"


"...na gauči je nám nejlépe"


Fred :-)


"..tak už to cvakni, nejsem modelka, ale jezevčík"


"Nedám, je to jen a jen moje!"


Ewald Trias Duo

Jednou večer, loni na podzim mi volal pán, že by chtěl štěňátko a jestli prý ještě máme. S lítostí jsem mu musela říct, že naše štěňátka už mají své nové páníčky, ale že ho mohu odkázat na KCHJ nebo na plemennou knihu a tam že mu poradí. Ten pán na druhém konci "drátu" byl velmi příjemný a začal se rozpovídávat o tom, jak jeho rodina přišla o jezevčíka a jak si život bez malého kamaráda mohou jen těžko představit. Sama jsem v takové situaci byla a tak vím, jaké to je. Zmocnila se mne lítost nad ztrátou jejich kamaráda a začala jsem jednat. Rychle jsem začala zjišťovat, kdo z mých známých má a nemá štěňátka a na koho bych se mohla obrátit. Věděla jsem, že Dana Nováková má štěňátka, dva kluky, ale nevěděla jsem, zda jsou zadaní (CHS Trias Duo je velmi známá a většinou si štěňátka musí zájemci rezervovat dlouho dopředu). Nicméně jsem předala kontakt s tím, ať to zkusí a sama jsem volala chovatelce, aby věděla, že budou volat... Dopadlo to dobře, Walda se dnes už nějaký ten pátek válí u Staňků na gauči a aby toho nebylo málo, pořídili jim kamaráda ze stejné CHS :-)) Foresta Freda :-)) Mimochodem, certifikát o socializaci štěňátka má pouze naše chovatelská stanice a právě pro nás ho kamarád Renda Staněk, ten smutný pán na konci "drátu", dnes šťastný majitel dvou "ježíků" z Prahy, navrhl a vyrobil.


26.5.2004
     Sobota, 1. května - Velká tůra :-)

Výlet z Neštěmic na zříceninu Blansko a pak cestou necestou na Kozí vrh, to byla náplň celého dne. Sraz byl v 10.00 v Neštěmicích a sešlo se nás opravdu dost :-) Celkem nás bylo 16 a k tomu 8 pejsků - 5 jorkšírků a naši 3 ježíci - Jessunka byla omluvena, válela se s Paničkou doma na gauči,protože jako hárající by nenechala jediného psího kluka v klidu.


Výlet se opravdu povedl, byla sranda, pejsci se vyřádili a když jsme konečně přívozem překonali poslední překážku - řeku Labe - a skončili ve známé hospůdce Tivoli, byl každý rád, že sedí (popř.leží). Jen nejmladší členové expedice se vrhli do skákacího hradu, kde umořili zbytek svých sil. Naši jezevčíci vzali za vděk koupelí v Labi a pak se důkladně vyválely v trávě, písku a všem možném...ani se na ně nedalo zlobit, ta podívaná stála za to :-))


zpět