Vítejte na stránkách chovatelské stanice ušlechtilých morčat

                 US-Teddy   Merino    Texel    Coronet  

      

 Halóóó, tady morčátka !!!   …a jak že to začalo???

   Začalo to docela nevinně, když jsem dostala morčátko od mé kamarádky Kiki z Prahy. Její mamča, stejně jako ta moje, chová jedny z nejlepších jezevčíků a Kikča měla doma morčátko ze zverimexu – Kačenku. Té se narodilo miminko a tak bylo rozhodnuto, že malej Stuart Little bude náš, protože s maminkou zůstat nemůže. Ze Stuarta se vyklubala paní Stuartová a dostala jméno Stefinka :-) O tom, že by se mohlo morčátko vrátit Kikče, když je to vlastně holčička, o tom se nedalo mluvit a tak bylo domluveno, že se Stefince pořídí kámoš – náš Betík – a  budou mít krásnou velkou rodinu, ze které si pak Kristýnka vybere vnučku ke Kačence.

 Bohužel, Stefinka mi při porodu umřela a to byl konec mého chovu. Aspoň to tak vypadalo… ale to bych nesměla mít báječnou maminku, která hned začala shánět nové morčátko a to už s PP a aspoň barevně podobné naší Stefince.

  Tak k nám přišla coronetka Angelina Fox Gold Britanika – po domácku „Julinka“ a stala se okamžitě miláčkem všech :-) Stefinku nikdy nenahradí, ale zaplnila prázdné místo a to mi v tu chvilku stačilo. A tím, že to byla slečna s PP, začala jsem zjišťovat co a jak…kdybych chtěla mít taky morčátka s PP.  No a díky tomu, že chovatelství máme v rodině a mám tu báječnou mamču, stala jsem se ještě na podzim roku 2005 chovatelkou morčat, členkou Klubu chovatelů morčat a majitelkou několika dalších úžasných morčátek :-) ale co je nejdůležitější :-) na říjnové výstavě v Lysé nad Labem jsem poprvé viděla plyšáky!!! US Teddy !!!

  V mé chovatelské stanici najdete sice morčátka plemene coronet, texel, merino, mazlíky hladkosrsté, ale především US Teddy a těm bych se ráda v budoucnu věnovala.

 Tímto bych také moc ráda poděkovala všem, kteří mi pomáhají můj sen proměnit ve skutečnost :-) paní Olivové, za první morčí s PP – Julinku, Evě Dýnkové za Hippánka- moje první výstavní US Teddy a Lence Turnerové za Terezku – první US Teddynku, která k nám přišla společně s Hippem a to na Vánoce.

  Mojí mamče moc děkuju za trpělivost při uklízení pilin a sena – kdo má morčí – ví, o čem mluvím a za to, že mi dovolila a pomáhá realizovat můj sen :-) 

    „Kdo hledáte společníka a nemůžete si dovolit psa, pořiďte si morčátko :-) je to báječnej společník, věřte mi :-) „