MVP Brno 12.2.2005


Morální podpora před posuzováním je pro nás důležitá :-) a platí: chválit, chválit, chválit :-)


...ještě naposledy vyzkoušíme výstavní postoj -přejít z klusu do zastavení, bez pomoci upravení vystavovatelem - je to dobré naučit pejska, protože většina západních zemí upravení do výstavního postoje vystavovatelem nevidí rádo.


A je tu naše diskuze o Espritových uších :-) Již v Mladé Boleslavi se to rozhodčímu nelíbilo a názor nezměnil ani teď. Zastává názor, že příliš dlouhé uši by se měly upravit, stejně jako srst na tlapkách a ostatní, pokud ruší celkový dojem.(... asi má svým způsobem i pravdu...)
....naproti tomu nám pan rozhodčí Jan Coufal - na MVP v Českých Budějovicích - veřejně vynadal za úpravu srsti našeho psa!!! (Esprit byl upraven jak je zvykem ve většině nejen západních zemí, a to i v Německu - zemi původu!!) s tím, že toto bude do budoucna penalizováno - dle našeho názoru neoprávněně!!! Standard nijak nezakazuje úpravu srsti (pokud nejde samozřejmě o barvení a lakování).
...a tak teď - babo raď...

Popelka - Cinderella Lovely Pro-Euro
(JCh. Grandgables Onyx Obsession x ICh. Kimberly v. St. Albanusberg)

Esprit v náručí majitelky :-)


Cellini Leslie Leven - maj: Dana Hájková

Vanilla VON WEINREICH s nádherně dlouhým osrstěním na sleších - pro nás krásným, pro některé už moc dlouhým :-) :-) majitelka: Dana Hájková


..ještě jednou Vanilla - s krásnýma ušima :-)


Jezinka z Nedošínského háje - kontrola chrupu
....je dobré naučit svého ježíka, v případě, že chcete absolvovat výstavy, takhle parádně ukazovat zuby :-)

zpět